Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło w lipcu rekordową liczbę podróżnych

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
20 sierpnia 2012, 19:47
Wnętrze terminalu Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu, fot. Tupungato / Shutterstock.com
Wnętrze terminalu Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu, fot. Tupungato / Shutterstock.com /ShutterStock
Lotnisko Chopina obsłużyło w lipcu tego roku 1 mln 84 tys. pasażerów, to rekordowy wynik - podało lotnisko w poniedziałkowym komunikacie. Dodano, że w ujęciu rocznym liczba pasażerów wzrosła o 8,8 proc.

W komunikacie wskazano, że liczba operacji lotniczych była mniejsza niż w czerwcu i wyniosła ponad 13,3 tys., ale w ujęciu rocznym zwiększyła się o 2,1 proc.

"Łącznie w okresie styczeń-lipiec na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało ponad 5,8 mln pasażerów, z czego 983 tys. w ruchu krajowym (o 63,2 proc. więcej niż w lipcu ub. roku)" - czytamy.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo.

W 2011 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,3 mln pasażerów, co stanowiło prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj