Nowy model "tabletofonu" jest większy od swojego poprzednika - ma 5,5-calowy ekran HD Super AMOLED, który gwarantuje najwyższą jakość wyświetlanego obrazu. Galaxy Note II pracuje na najnowszej wersji systemu operacyjnego Google Android 4.1 (JellyBean). Wewnątrz smartfona znajduje się 4-rdzeniowy procesor 1,6 GHz i 2GB pamięci RAM.

Smartfon został wyposażony w program umożliwiający rozpoznawanie pisma ręcznego, dołączono też do niego nowoczesny cyfrowy długopis S Pen. To właśnie z tym rysikiem związanych jest najwięcej nowych funkcji Note II – pozwala no m.in. na łączenie pisma ręcznego z cyfrową treścią bezpośrednio na wyświetlaczu.

System łączności HSPA Plus lub 4G LTE umożliwia użytkownikom Galaxy Note II szybkie surfowanie po Internecie. Z tyłu urządzenia znajduje się 8-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją nagrywania wideo HD, a z przodu – 1,9-megapikselowy aparat.

“Galaxy Note ma w sobie coś z każdego naszego smartfona. Mamy możliwość dotarcia do większej rzeszy klientów i sięgnięcia po więcej okazji rynkowych, ponieważ możemy łączyć możliwości smartfonów i tabletów w jednym urządzeniu” – mówił w środę podczas targów elektronicznych IFA w Berlinie, Min Cho, starszy menedżer Samsunga.

Poprzez szeroki wachlarz urządzeń z linii Galaxy, Samsung chce przyciągnąć klientów, których ogranicza zdecydowanie węższa oferta smartfonów Apple.

“To może nie być najlepiej sprzedający się telefon Samsunga z linii Galaxy, ale z pewnością będzie najważniejszym smartfonem dla tego koncernu” – twierdzi portal TechCrunch.

Zdaniem specjalistów, nowa wersja Note II zamortyzuje też potencjalny wstrząs spowodowany możliwym zakazem sprzedaży niektórych smartfonów Samsunga, o który wnioskuje Apple.  Sąd w Kalifornii nakazał w piątek koncernowi Samsung zapłacenie koncernowi Apple odszkodowania w wysokości 1,051 mld dolarów za naruszenie praw patentowych.

W ostatnim kwartale tego roku Samsung kontrolował 35 proc. globalnego rynku smartfonów – wynika z danych firmy analitycznej Strategy Analytics. Dla porównania w rękach Apple znajduje się 18 proc. rynku.