Reprezentantkę Polski wyprzedziła półfinalistka imprezy na twardych kortach Rosjanka Maria Szarapowa. Na czwartej pozycji pozostała Amerykanka Serena Williams, mimo czwartego w karierze zwycięstwa przed własną publicznością (poprzednio wygrywała US Open w 1999, 2002 i 2008 roku). W finale pokonała w trzech setach liderkę Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

W czołówce listy WTA Tour są również inne zmiany: Włoszka Sara Errani przesunęła się na siódmą lokatę (awans o trzy), zaś w pierwszej dziesiątce nie ma już Dunki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (obecnie 11.).

23-letnia Radwańska nie utrzymała także trzeciego miejsca w rankingu WTA "Race to Championships" (punkty zdobyte tylko od początku roku), który wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters. Prowadzi Azarenka przed Szarapową i Sereną Williams oraz Polką.

W finansowej klasyfikacji też najlepsza jest białoruska zawodniczka - przekroczyła 6 mln USD. Williams wzbogaciła się o 1,87 mln, a łącznie w tym roku za grę na kortach zainkasowała już ok. 5,3 mln.

Na trzeciej pozycji na liście płac znajduje się Rosjanka Maria Szarapowa, której brakuje tylko 50 tys. do "granicy" 5 mln dol. Za nią znajduje się Radwańska z 3,2 mln dol. na koncie.

"Okrągły" milion wywalczyło już 12 zawodniczek.

W czołowej setce tenisowej jest także młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula. Zarobiła dotychczas ok. 300 tys. dol., plasuje się na 68. miejscu.