Gwiazdy muzyki chętnie próbują swoich sił w zawodzie aktora. Magazyn muzyczny "Billboard" wziął pod lupę aktorskie poczynania muzyków na małym ekranie i ułożył listę najbardziej żenujących występów gwiazd w serialach.

Pierwszą pozycje niechlubnego zestawienia okupuje wokalista hard rockowy Alice Cooper ze swoją dziwaczną rolą w "Detektywie Monku", która ograniczała się jedynie do siedzenia w fotelu i wydawania z siebie niepokojących odgłosów. Redakcja "Billboardu" przyznaje, że po takim występie trudno odgadnąć faktyczne umiejętności aktorskie muzyka, ale usprawiedliwieniem przyznania mu pierwszego miejsca na liście jest niesmak, jaki pozostawia po sobie oglądanie Coopera w takiej roli.

Na miejscu drugim uplasował się Iggy Pop ze swoim występem w serialu dla dzieci "Przygody Piotrków". Ikona punk-rocka pojawiając się na kanale dla najmłodszych wprawił w konsternację. Ubrany w garnitur, gładko uczesany Pop zaśpiewał piosenkę na szkolnym balu swojej serialowej córki. Jego popis można porównać z wybrykami Ozzy'ego Osbourne'a w jego reality show. Obaj zbrukali w telewizji swoją własną legendę.

Jennifer Lopez, która zagrała w większej liczbie przebojów kinowych niż wylansowała hitów singlowych, również trafiła do zestawienia. Śpiewającą aktorkę skrytykowano za udział w serialu komediowym "Will & Grace: Para nie do pary", w którym zagrała... samą siebie. Oba odcinki z jej udziałem nie zachwyciły redaktorów "Billboardu"- wskazano na nieudolne aktorstwo komediowe i pozbawione większego sensu żarty.

Reklama

Talent aktorski wokalisty grupy Green Day, Billy'ego Armstronga również nie znalazł uznania. Jego epizodyczną rólkę w serialu "Siostra Jackie" skwitowano jednym zdaniem: lepiej wypada przed rozwrzeszczanym tłumem fanów, niż na ekranie telewizora.

Zestawienie zamyka Katy Perry ze swoim występem w sitcomie "Jak poznałem waszą matkę". Cukierkowa wokalistka swoją rolą skrojoną na miarę jej zdolności aktorskich zagrała w sposób, który "Billboard" określił mianem "irytującego".

Na listę najsłabszych występów gwiazd muzyki w serialach trafili także m.in.: raper Snoop Dogg za udział w serialu "90210" oraz wokaliści: Chris Brown za "Życie na fali" i Usher za "Sabrinę, nastoletnią czarownicę".