PESA dostarczy 3 tramwaje Swing do Kaliningradu. To dopiero początek

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
10 października 2012, 10:09
Tramwaj Swing bydgoskiej firmy Pesa będzie jeździł na nowej trasie na Tarchomin. Dni Transportu Publicznego 2010,  zdj. Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji Szynowej
Tramwaj Swing bydgoskiej firmy Pesa będzie jeździł na nowej trasie na Tarchomin. Dni Transportu Publicznego 2010, zdj. Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji Szynowej/Forsal.pl
Przed końcem roku mieszkańców Kaliningradu zacznie wozić tramwaj Swing wyprodukowany przez PESĘ Bydgoszcz. Pierwszy nowy tramwaj w mieście od upadku ZSRR.

Podobno PESA jest na razie umówiona na dostawę do Kaliningradu trzech swingów po 1,5 mln euro za sztukę (to dwa razy taniej, niż kosztuje tramwaj np. Siemensa).

Ale to może być tylko wstęp. Jak powiedział DGP Marcin Jędryczka z zarządu PESY, rzeczywista wielkość zamówienia będzie zależeć od wyników grudniowych testów. Ostatnie nowe tramwaje dostarczone do Kaliningradu to tatry wyprodukowane w Czechosłowacji w latach 80. ubiegłego wieku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj