"Osiągnięcie rekordowego wyniku w tym roku było możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu przez Ryanair do letniej siatki połączeń dwóch nowych kierunków - Glasgow Prestwick i Barcelony Girony oraz realizacja aż jedenastu kierunków w segmencie lotów czarterowych. Dodatkowo duże wzrosty liczby pasażerów od początku roku notowane są na trasie Bydgoszcz-Warszawa-Bydgoszcz" - podkreśliła Joanna Sowińska, rzeczniczka Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Obecnie w zimowej siatce połączeń PLB oferuje loty do Londynu Stansted, Glasgow Prestwick, Birmingham, Dublina, Dusseldorfu Weeze oraz do Warszawy. Od 20 grudnia rozpoczną się także loty czarterowe do Hurghady w Egipcie.

Lotnisko w Bydgoszczy powstało podczas I wojny światowej, zostało utworzone na potrzeby armii niemieckiej. W styczniu 1920 roku obszar Bydgoszczy wraz lotniskiem został przejęty przez wojska wielkopolskie na mocy traktatu wersalskiego i od tego czasu aż do końca lat dwudziestych bydgoskie lotnisko służyło wojskom polskim.

Loty cywilne zostały rozpoczęte w czerwcu 1929 roku, kiedy to PLL "LOT" uruchomiły połączenia z Gdańskiem, Warszawą i Poznaniem. Połączenia te były realizowane do 1933 roku.

Loty komunikacyjne PLL "LOT" wznowiły po 1948 roku i z przeszło 10-letnią przerwą, przypadającą na lata 60., obsługiwały bydgoski Port Lotniczy do roku 1981. Na krótko uruchomiono wówczas połączenia z Poznaniem i Gdańskiem, ale najdłużej funkcjonującą i eksploatowaną linią lotniczą było połączenie Bydgoszcz - Warszawa.

Działania zmierzające do reaktywowania cywilnego portu lotniczego w Bydgoszczy podjęto w 1992 roku. W 1995 roku powstała spółka akcyjna Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., która obecnie zarządza portem.