W porównaniu z ponad 44 tys. w analogicznym okresie ubiegłego roku, oznacza to wzrost o 10 proc. - poinformował PAP rzecznik prasowy lotniska Łukasz Sikora.

Dodał, że od początku tego roku ruch na lotnisku w Jasionce urósł o prawie 18 proc. w porównaniu z rokiem 2011, w którym podrzeszowski port obsłużył rekordowe 491 tys. pasażerów. "Liczba ta została już w br. przekroczona, co oznacza, że obecny rok będzie kolejnym rokiem rekordowym pod względem liczby obsłużonych podróżnych" - zaznaczył Sikora.

Sikora poinformował również, że jedno z biur podróży uruchomi w sezonie letnim 2013 nowe kierunki czarterowe z lotniska w Jasionce, m.in. na Rodos, Majorkę i na Wyspy Kanaryjskie.

Władze portu już wcześniej podpisały umowę na loty czarterowe z innym touroperatorem, który po raz pierwszy w historii rzeszowskiego lotniska uruchomi od 20 grudnia br. bezpośrednie loty do kurortów w egipskiej Hurghadzie. Rejsy na tej trasie będą trwały do końca obecnego sezonu zimowego.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham, East Midlands i Dublina. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.