Osoby korzystające z usług sieci kablowych oraz płatnych platform satelitarnych nie muszą wymieniać odbiorników ani dokupować dekoderów, aby w telewizorze odbierać naziemną telewizję cyfrową. Podobnie jak ci, którzy posiadają już odpowiedni do tego odbiornik. Jedyne, do czego zostaną zmuszeni po wyłączeniu analogowej telewizji, to wyszukanie na nowo kanałów, zgodnie z instrukcją obsługi odbiornika.

Natomiast osoby mające telewizor niedostosowany do odbioru sygnału cyfrowego będą musiały do niego podłączyć dekoder, który będzie go odszyfrowywał i umożliwi odbiór transmisji telewizyjnych.

Do telewizorów o wysokiej rozdzielczości dekoder należy przyłączyć kablem poprzez gniazdo HDMI. Niestety starsze odbiorniki nie są wyposażone w tego rodzaju złącze.

W nich występuje natomiast gniazdo SCART, popularnie nazywane eurozłączem. Takie telewizory z dekoderem należy przyłączyć przez to właśnie gniazdo. Nie będzie to już takie proste w odbiornikach, w których spotykany jest port RCA, inaczej nazywany chinch lub AV. W takiej sytuacji potrzebny będzie kabel przejściowy do połączenia obu urządzeń.

Warto jeszcze wspomnieć o bardzo starych, kilkunastoletnich odbiornikach. Wciąż je można spotkać w polskich domach i zapewne wiele osób zamiast je wymienić, zdecyduje się przyłączyć do odbiornika tylko dekoder, by odbierać naziemną telewizję cyfrową. W tego rodzaju odbiornikach bardzo często występuje jednak tylko gniazdo na zwykły koncentryczny kabel antenowy. W związku z tym bezpośrednie podłączenie dekodera nie będzie możliwe. Trzeba będzie w tym celu zakupić i zastosować modulator PAL-AV, który połączy dekoder z odbiornikiem za pomocą zwykłego kabla antenowego.