Lotnisko we Wrocławiu: nie ma już utrudnień

Nie ma już utrudnień na wrocławskim lotnisku z powodu gęstej mgły, która pojawiła się w czwartek wieczorem. Od wczesnych godzin porannych w piątek samoloty startują i lądują zgodnie z planem.

Jak dowiedziała się PAP w biurze informacji gęsta mgła, która unieruchomiła samoloty opadła i lotnisko pracuje normalnie. "Koło 4:00 wylądował jeden samolot a do startu przygotowują się następne" - powiedziała PAP jedna z pracownic obsługi lotniska.

Lotnisko w Krakowie: loty wstrzymane z powodu mgły

Z powodu gęstej mgły na lotnisku Kraków Airport w piątek rano nie mogą wystartować samoloty do Warszawy, Gdańska i Amsterdamu. Według synoptyków warunki pogodowe powinny pozwolić na wznowienie operacji lotniczych po godzinie 10.

Na płycie lotniska na start oczekują poranne samoloty LOT do Warszawy z 6.00 oraz Eurolot do Gdańska z 6.30 i Amsterdamu z 6.45. Lufthansa do Monachium z godz. 6.35 już w czwartek wieczorem została przekierowana do podkatowickich Pyrzowic, skąd odleciała w rejs powrotny.

Pierwsze samoloty przylatujące z innych portów są spodziewane w Krakowie ok. godz. 8.20. Jeżeli warunki nie poprawią się, zostaną one przekierowane do innych portów, przede wszystkim Pyrzowic.

Jak poinformowała PAP rzecznik Kraków Airport Urszula Podraza, mgła ograniczyła widoczność na krakowskim lotnisku do 100 metrów.

Lotnisko w warszawie: odwołano niektóre loty

Z powodu porannej mgły na warszawskim lotnisku Chopina odwołano kilka lotów krajowych m.in. do Krakowa, Poznania i Gdańska - poinformował w piątek PAP rzecznik lotniska Przemysław Przybylski.

"Do Warszawy zostały odwołane rejsy z Rzeszowa, Gdańska, Zielonej Góry, Krakowa i Poznania. A z Warszawy samoloty do Krakowa i Poznania" - powiedział Przybylski.

Dodał, że połączenia międzynarodowe mniej więcej odbywają się zgodnie z rozkładem.

Według przewidywań mgła może się utrzymać do godz. 9.

Z powodu mgły opóźnione są dwa odloty do Londynu i Bergamo z podwarszawskiego lotniska w Modlinie - poinformowała PAP Magdalena Bojarska z portu.