Certyfikowany przez Komisję Europejską system jest nowym narzędziem zbierania podpisów i zdaniem Ludwika Dorna ożywi akcję zwłaszcza w tych krajach starej Europy, w których zanikła tradycja papierowa. Na system on-line czekali zdaniem posła między innymi Brytyjczycy i Duńczycy.

W akcji zbierania podpisów oprócz Solidarnej Polski biorą udział już od zeszłego roku OPZZ, Forum Związków Zawodowych i Solidarność. Na razie udało się zebrać w Polsce około 100 tysięcy podpisów na papierze. Chodzi o powstrzymanie szkodliwych dla Polski skutków pakietu klimatycznego, w tym wzrostu cen energii w tym roku o 30-40 procent, a w przyszłości nawet o 60-80 procent.

Aby wejść w negocjacje z Komisją Europejską w sprawie zawieszenia pakietu, trzeba zebrać co najmniej milion podpisów, w przynajmniej siedmiu krajach.
Pakiet klimatyczno-energetyczny zmusza państwa Unii do redukcji emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych oraz ustanawia system pozwoleń na emisję gazów.


Podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską można składać do pierwszego listopada 2013 roku. Adres strony polskiej: stoppakietowi.pl.

Reklama