David Beckham podpisał kontrakt z Paris Saint Germain. W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której drużyna oficjalnie zaprezentowała piłkarza.

Beckham ze swoim ostatnim klubem, Los Angeles Galaxy, rozstał się w grudniu zeszłego roku. Decyzję o opuszczeniu Galaxy Beckham podjął zaraz po awansie swej drużyny do finału Major League Soccer. Do Galaxy Beckham trafił z Realu Madryt w 2007 roku (w międzyczasie dwukrotnie był wypożyczany do AC Milan).

Media rozpoczęły spekulacje, jaki będzie kolejny klub 115-krotny reprezentanta Anglii, tym bardzie, że Beckham zapowiedział, że kariery jeszcze nie kończy.

Transferem 37-letniego pomocnika zainteresowane były co najmniej dwa australijskie kluby - Melbourne Heart i Central Coast Mariners, ale również z drużyny z Anglii, Francji i Włoch, a nawet Chin.

We wtorek pojawiła się też wiadomość, że Beckham trenuje z Arsenalem Londyn. Trener Arsene Wenger potwierdził ją, ale jednocześnie zaznaczył, że klub nie podpisze kontraktu z piłkarzem.

Klub Paris Saint Germain, odkąd jego właścicielem w maju 2011 nowym został fundusz Qatar Sports Investments, dokonał kilku wyjątkowo drogich transferów - w sumie kosztowały one szejków 260 milionów euro. Do Paryża trafili - obok Ibrahimovicia (za 25 mln euro) - Thiago Silva (za 40 mln euro), Lucas Moura (za 40 mln euro) i Ezequiel Lavezzi (za 26 mln euro).