Ryanair otworzył w porcie lotniczym Kraków-Balice drugą bazę w Polsce, gdzie stacjonowały będą dwa samoloty. Obsługiwanych będzie 31 połączeń, które przyczynią się do osiągnięcia przez spółkę liczby 1,6 mln pasażerów w 2013 r., podał Ryanair w komunikacie. Łączna wartość inwestycji w krakowskie lotnisko wyniesie 170 mln USD.

>>> Czytaj też: Połączenia lotnicze: Wystartował nowy sezon lotniczy. Powinien być rekordowy

"Ryanair oferuje loty do 31 fascynujących miejsc w Europie, w tym między innymi Barcelony, Paryża, i Mediolanu oraz wiele innych. Ryanair przewiezie 1,6 mln pasażerów w tym roku, co przekłada się na ok. 1600 miejsc pracy 'na miejscu' w Krakowie oraz regionie" - powiedział rzecznik prasowy Ryanaira Robin Kiely, cytowany w komunikacie.

W ciągu ostatnich 8 lat, Ryanair przewiózł 22,5 mln pasażerów do/z Polski, co pozwoliło pasażerom zaoszczędzenie powyżej 3 mld euro w porównaniu z cenami oferowanymi przez LOT, który ma wysokie opłaty paliwowe. Pierwszą bazą irlandzkiego przewoźnika, otwartą niecały rok temu, był port lotniczy Wrocław. W ciągu najbliższych 5-6 lat Ryanair planuje otwarcie nawet 7 baz w polskich miastach.

Reklama

>>> Czytaj też: Prywatyzacja LOT-u: Strajk może zatrzymać proces prywatyzacyjny