Piotr Wiśniewski, założyciel spółek PPG i W-Link, które od 2008 tworzą Platinum Properties Group (PPG), złożył rezygnację ze stanowiska prezesa, a jego miejsce zajął dotychczasowy wiceprezes Gustaw Groth, poinformowała spółka w komunikacie.

Rezygnacja Wiśniewskiego jest konsekwencją zmian w kontrolowanej przez niego grupie spółek i koncentracji na nowych i dotychczasowych projektach inwestycyjnych prowadzonych w ramach Internet Group, gdzie z końcem 2012 r. został prezesem.

"Moja rezygnacja z funkcji prezesa zarządu PPG jest naturalną zmianą, jaka musiała wcześniej, czy później nastąpić w związku z rozwojem samej PPG S.A., jak i coraz liczniejszymi projektami inwestycyjnymi jakie nadzoruję w ramach Internet Group. Już od pewnego czasu egzekucję strategii i bieżące zarządzanie PPG S.A. przejęły pozostałe osoby w zarządzie, zaś moja rola ograniczała się do strategicznych decyzji - co z powodzeniem będzie kontynuowane przez zarząd w zmienionym składzie" - powiedział Wiśniewski, cytowany w komunikacie.

Spółka informuje, że zmiana na stanowisku prezesa nie wpłynie na kluczowe decyzje i projekty realizowane przez PPG, która w ofercie publicznej pozyskała 7,5 mln zł i szykuje się do przeniesienia notowań z rynku NewConnect na GPW. Pozyskane środki spółka przeznaczy na kapitał obrotowy w spółce celowej niezbędny do realizacji projektu Svetly Dali, zaś prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Dlatego zmiana prezesa nie wpłynie również na ten projekt.

"Obecnie czekamy na zakończenie uzgodnień z władzami lokalnymi, które powinny zatwierdzić, tzw. 'Projekt Planirowki', czyli szczegółowy plan zabudowy. Zmiany w zarządzie oczywiście nie wpłyną na żaden aspekt funkcjonowania spółki" - zapewnia nowy prezes Platinum Properties Group Gustaw Groth.

W zarządzie spółki pozostaje Marcin L. Wróbel, który odpowiada w PPG za inwestycje spółki w Polsce, a także inne osoby, które z sukcesem realizowały inwestycje krajowe. Do nich zalicza się np. budowę Rezydencji Naruszewicza, gdzie sprzedano już dwie trzecie lokali. Średnia cena sprzedaży w tej inwestycji znacznie przewyższa obecnie średnią dla mieszkań sprzedawanych na rynku warszawskim. PPG S.A. planuje również wybudowanie w Poznaniu biurowca klasy „A", o powierzchni użytkowej ponad 10 tys. m2., podała też firma.

Platinum Properties Group S.A. to holding firm, zajmujący się inwestowaniem, obrotem i zarządzaniem nieruchomościami. Podmiotem dominującym w Grupie jest Platinum Properties Group S.A. Spółka od października 2009 r. jest notowana na rynku NewConnect.