Wartość umowy wynosi 33,13 mln zł brutto, a termin realizacji inwestycji to 20 marca 2015 r.

"Jest to największa inwestycja w historii Działdowa. Robimy ją z myślą o tutejszych mieszkańcach, ale także o osobach z innych miejscowości, żeby tu przyjeżdżały, odpoczywały, zostawiały pieniądze i inwestowały" - powiedizał burmistrz Działdowa Bronisław Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.

Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą w procedurze ponownej oceny ofert w przetagu na budowę wodnego centrum rekreacji w Działdowie wraz z infrastrukturą techniczną i drogową – w systemie zaprojektuj i wybuduj. Na początku kwietnia z podpisania umowy wycofał się pierwotnie wyłoniony wykonawca - firma Rombud z Olsztyna (oferował 30,14 mln zł). W ramach przetargu do zamawiającego wpłynęło 11 ofert. Szacunkowa wartość zamówienia wynikająca z kosztorysu inwestorskiego wynosiła 33,62 mln zł brutto.

Obiekt Wodnego Centrum Rekreacji w Działdowie będzie dysponować krytymi i otwartymi basenami rekreacyjnymi, basenem sportowym, siłownią, saunami i gabinetami SPA oraz tarasem widokowym na najwyższej kondygnacji. W otoczeniu Aquaparku powstaną: kort tenisowy, lodowisko i boiska do piłki plażowej.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków oraz budżetu państwa.