Agnieszka Chylińska była kiedyś wokalistką rockowej grupy O.N.A. Prezentowała wtedy ostry wizerunek chłopczycy (z kruczoczarnymi włosami, wytatuowanej) i szczyciła się swoim niewyparzonym językiem.

Kiedy O.N.A. się rozpadł, Chylińska musiała znaleźć nowy pomysł na siebie. W 2008 roku piosenkarka przeszła metamorfozę - zeszczuplała, zmieniła kolor włosów, zaczęła ubierać się kobieco, a jej wypowiedzi stały się o wiele bardziej wyważone.

Także jej kariera muzyczna poszła w zupełnie innym kierunku niż spodziewałaby się większość jej fanów. W 2008 roku Chylińska została jurorem w programie TVN Mam talent, a rok później ukazał się jej debiutancki album solowy utrzymany w stylu dance. Stał się on ogromnym sukcesem komercyjnym, zdobywając szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Chylińska postanowiła wreszcie wykorzystać swoją popularność i idąc śladem wielu celebrytów wystąpiła w reklamie. Jak dowiedział się "Fakt", za promocje ubezpieczeń na życie firmy Aviva piosenkarka dostała aż 700 tysięcy złotych. "Agnieszka Chylińska jest bardzo cenioną artystką. W dodatku wcześniej nie brała udziału w tego typu kampaniach. Dlatego kwota jest tak wysoka" – powiedziała "Faktowi" osoba, która brała udział w realizacji spotu z udziałem piosenkarki.

Reklama

Nie od dziś wiadomo, że firmy chętnie zatrudniają celebrytów - dla przykładu Szymon Majewski występuje w reklamach banku PKO BP, a Michał Żebrowski promuje operatora sieci komórkowej Play. Nie jest tajemnicą, że gwiazdy dostają za to sowite wynagrodzenia - tym wyższe, im bardziej popularna jest dana osoba.

Dom mediowy PanMedia Western podsumował przychody reklamowe z wszystkich premier i powtórek programów telewizyjnych w 2012 roku. Wśród gwiazd, które zarobiły najwięcej dla swoich stacji w poprzednim roku, była także Agnieszka Chylińska. Gwiazda oraz pozostali współprowadzący program Mam talent zapewnili TVN dochody w wysokości 96, 7 mln złotych i znaleźli się tym samym na czwartym miejscu rankingu najskuteczniejszych "lokomotyw reklamowych" 2012 roku.

Z tej perspektywy nie dziwi więc wysokie wynagrodzenia, jakie Chylińska dostała za swoją pierwszą reklamę.