„Usługa ta powstała w wyniku naszego dążenia do wspierania inwestorów indywidualnych w edukacji praktyczna. Trwa obecnie faza testów, a za kilka tygodni platforma będzie gotowa do użytku przez inwestorów" – powiedział Maciejewski podczas konferencji.

GPWtr@der pozwala na zawieranie transakcji kontraktami terminowymi notowanymi na GPW w oparciu o rzeczywiste notowania.

Marcin Kwaśniewski, z Działu Rynku Terminowego GPW, wskazał, że giełda uzupełnia łańcuch od edukacji do inwestowania o platformę demo handlu futures na indeksy, akcje i pary walutowe.

„Odwzoruje rynek kontraktów i działanie na rachunkach rzeczywistych. Co prawda istnieje opóźnienie notowań o 15 minut i nie oczekuje się na pokrycie wolumenu, ale platforma uwzględnia prowizje maklerskie, aktualne poziomy depozytów jak na rynku rzeczywistym. Inwestor zaczyna z 10 tys. wirtualnych zł" – wymienił Kwaśniewski.

Reklama

Według jego słów, platforma pozwala na jednoczesne operowanie 20 tys. rachunków. Została przetestowana na wszelkie przeglądarki internetowe. GPW szykuje również uruchomienie modułu do symulacji transakcji na opcjach giełdowych i stworzenie wersji mobilnej jeszcze w tym roku.

Giełda Papierów Wartościowych prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.