48-letni Mancini był szkoleniowcem Manchesteru City od 2009 roku. Zdobył z tym klubem m.in. mistrzostwo kraju w 2012 roku i Puchar Anglii w 2011. W tym sezonie jego podopieczni zajęli drugie miejsce w ekstraklasie, ze stratą 11 punktów do Manchesteru United, a włoski szkoleniowiec stracił pracę.

Mancini miał bardzo dobry kontakt z fanami drużyny, a specjalne podziękowanie dla nich zamieścił w gazecie "Manchester Evening News" - "To były trzy niezapomniane lata, zawsze będziecie w moim sercu - Roberto Mancini".

Sympatycy ekipy City postanowili się zrewanżować i postanowili umieścić podobne podziękowanie w "La Gazzetti dello Sport". Okazało się jednak, że to będzie bardzo kosztowne - cena wyniosła 7 tys. funtów. Bardzo szybko przeprowadzili zbiórkę w swym gronie i na jednej z kolumn pojawiło się podziękowanie dla byłego już szkoleniowca zatytułowane "Dziękujemy, Mancini. Zawsze będziesz jednym z nas. Raz niebieski, na zawsze niebieski" i opatrzone jego zdjęciem.

Mancini wcześniej był trenerem Fiorentiny, Lazio Rzym i Interu Mediolan. W ostatnim sezonie pracy w Manchesterze City przegrał także finał Pucharu Anglii, a także odpadł w fazie grupowej Ligi Mistrzów.