Wyrok dotyczył wyboru przez Tauron Wytwarzanie oferty na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno III, podał Tauron w komunikacie.

W maju China National Electric Engineering Co., Ltd. (CNEEC) i China Overseas Engineering Group (COEG) wniosły do Sądu Okręgowego w Katowicach skargę na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), która oddaliła odwołanie obu spółek od decyzji Tauron Wytwarzanie w sprawie wyboru oferty na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III.

W styczniu 2013 r. Tauron Wytwarzanie, spółka z Grupy Tauron, wybrała ofertę konsorcjum Rafako - Mostostal Warszawa na wykonawcę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Podpisanie kontraktu planowane jest na II kw. 2013 roku.

>>> Czytaj także: Rafako znalazło w Chinach inwestora na budowę bloku w Jaworznie

Reklama

Wcześniej, w październiku 2012 r. wpłynęły cztery oferty ostateczne. Najtańszą ofertę - wartą 4,9 mld zł - złożyło konsorcjum China National Electric Equipment Corporation - Covec. Oferty złożyły ponadto: konsorcjum Rafako (5,41 mld zł), SNC Lavalin Polska (5,91 mld zł) i Alstom Power (5,97 mld zł).

W marcu Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła odwołania konsorcjum: SNC-Lavalin Polska, SNC-Lavalin Inc. i Hitachi Power Europe GmbH oraz konsorcjum China National Electric Engineering i China Overseas Engineering Group od decyzji Tauron Wytwarzanie w sprawie wyboru oferty na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III.

CNEEC oświadczyło wówczas, że decyzja Krajowej Izby Odwoławczej o odrzuceniu odwołania przez KIO jest błędna i nie przyjmuje powodów jej odrzucenia. Spółka nie wykluczyła odwołania do wyższej instancji, sądu okręgowego w Katowicach.