Grupa Kapitałowa Polnord planuje rozpoczęcie pięciu nowych projektów – kolejnych etapów inwestycji w Warszawie i Olsztynie oraz nowych osiedli w Ząbkach i w Gdańsku, podała spółka w komunikacie.

Wprowadzenie tych projektów zwiększy ofertę Polnord o blisko 900 lokali.

„Kontynuowane są prace nad rozpoczęciem kolejnych inwestycji. W III kw. planowane jest rozpoczęcie 5 nowych projektów. W Warszawie uruchomione zostaną kolejne etapy projektów Śródmieście Wilanów oraz Ostoja Wilanów, w Olsztynie rozpocznie się realizacja ostatniego już etapu inwestycji Osiedle Tęczowy Las. Natomiast w Ząbkach pod Warszawą oraz w Gdańsku ruszą zupełnie nowe inwestycje – w Ząbkach powstanie osiedle Neptun, a w Gdańsku – osiedle Dwa Tarasy" – podano w komunikacie.

Polnord sprzedał 221 lokali brutto (212 po uwzględnieniu anulacji) w II kwartale 2013 r., co stanowi wzrost o blisko 20 proc. r/r, podała spółka w komunikacie. Pierwsze półrocze 2013 roku Polnord zamyka ze sprzedażą na poziomie 439 mieszkań brutto, 412 po uwzględnieniu anulacji.

„Grupa w czerwcu 2013 roku podpisała 88 umów sprzedaży brutto, 85 po uwzględnieniu anulacji oraz 12 umów rezerwacyjnych. W analogicznym okresie ubiegłego roku zawarte zostały 64 umowy brutto, 50 po uwzględnieniu anulacji. W całym II kwartale 2013 r. sprzedaż Polnord kształtowała się na poziomie 221 lokali brutto, 212 po uwzględnieniu anulacji. Stanowi to blisko 20% wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, kiedy to Grupa Polnord sprzedała 214 mieszkań brutto, 177 po uwzględnieniu anulacji" – czytamy w komunikacie.

I półrocze 2013 roku Polnord zamyka ze sprzedażą na poziomie 439 mieszkań brutto, 412 po uwzględnieniu anulacji. W omawianym okresie Grupa wydała klientom 244 lokale. Dla porównania w tym samym okresie 2012 roku sprzedaż Grupy Polnord wyniosła 513 lokali brutto, 443 lokale netto oraz wydano 427 lokali, podano również.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie w: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. W 2012 r. spółka sprzedała 906 mieszkań.

>>> Czytaj również: Polnord i Semeko zrealizują projekt mieszkaniowy Aquasfera