Jedna z najstarszych brytyjskich organizacji zrzeszających przedsiębiorców – Instytut Dyrektorów – wezwała ministrów brytyjskiego rządu do porzucenia prac nad projektem sieci szybkiej kolei HS2, czytamy na łamach theguardian.com.

W opinii członków Instytutu Dyrektorów wart 50 mld funtów projekt HS2 to „wielka głupota”, gdyż budowa tak drogiej sieci kolejowej pomiędzy Londynem, Birmingham, Manchesterem i Leeds nie ma ekonomicznej racji bytu.

Z ankiety przeprowadzonej wśród 1300 członków Instytutu Dyrektorów wynika, że lewie ponad jedna czwarta z nich uważa projekt budowy szybkiej kolei za spełniający kryteria odpowiedniej jakości do ceny.

>>> Polecamy: Pendolino w Polsce: superszybkie pociągi nie rozpędzą się na polskich torach

Szef Instytutu Simon Walker zdecydował się przeprowadzić ankietę wśród członków swojej organizacji, ponieważ uważa, że kwotę 50 mld funtów można wydać w znacznie korzystniejszy sposób na inne cele, np. ulepszenia istniejących stacji kolejowych, inwestycje miejskie, budowę tuneli, elektryfikację oraz podnoszenie możliwości transportowych istniejących sieci kolejowych.

Instytut Dyrektorów (Institute of Directors) to jedna z najstarszych brytyjskich organizacji, która skupia przedsiębiorców i środowiska biznesowe. Organizacja ta istnieje od 1903 roku, w 2012 r. zrzeszała 35 911 członków.

>>> Czytaj również: Pendolino po polsku: zamiast 250 będzie tylko 100 km/h