Niestety, ale czas płynie nieubłaganie i nadchodzący czwartek (17 października) jest ostateczną datą aby republikanie i demokraci ustalili wspólne stanowisko ws. budżetu. W przeciwnym wypadku groźba bankructwa USA jest bardzo realna. Oprócz czwartkowych wydarzeń pozostałe dni tygodnia dostarczą ważnych informacji. Już dziś o godz. 11 poznamy produkcję przemysłową w strefie euro. We wtorek ten sam wskaźnik opublikuje Japonia. W środę opublikowana zostanie Beżowa Księga w USA. Sporo danych z naszej gospodarki poznamy również tego dnia. Opublikowany zostanie wskaźnik inflacji oraz przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie. Duży wpływ na złotego mają wydarzenia zza oceanu. Od kilku dni nasza waluta konsoliduje w wąskich rejonach w oczekiwaniu na czwartkowe wydarzenia.

EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi kijun sen na poziomie 1,3397. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 1,3644.

USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN znajduje się w trendzie spadkowym. Najbliższy opór stanowi tenkan sen na poziomie 3,1003. Najbliższe wsparcie stanowi minimum z września na poziomie 3,0617

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy silną korektę. Najbliższe wsparcie stanowi kijun sen na poziomie 1,5931. Najbliższy opór stanowi ubiegłotygodniowy szczyt na poziomie 1,6124

AUDUSD

Na wykresie dziennym AUDUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 0,9408. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie0,9528.