"Nie zdecydowaliśmy się na dużą emisję, chcemy, aby przez obecność na giełdzie inwestorzy lepiej nas poznali, docenili nasz potencjał oraz wyniki finansowe. W zależności od wyceny spółki, możemy się w dalszej perspektywie zdecydować na pozyskanie od inwestorów większych środków. Nie wykluczone, że dojdzie do tego już w przyszłym roku" - powiedział Vlasenko, cytowany w komunikacie.

Kilka dni temu zarząd GPW zdecydował o wprowadzeniu do obrotu na rynku NewConnect 260 tys. akcji zwykłych spółki.

Cereal Planet to cypryjski holding kontrolujący grupę firm Ranok-Olimp z Charkowa. Spółka zajmuje się produkcją mieszanek i kasz zbożowych, gryczanych, jaglanych, jęczmiennych, płatków owsianych, jęczmiennych, grochu, prosa itp. Spółki posiadają w Charkowie zakład do pakowania kasz, wyposażony w kilka linii produkcyjnych. Posiada kilka marek handlowych, stosowanych do różnych rodzajów produkcji. Spółki są również dystrybutorem obcych marek spożywczych znanych na Ukrainie m.in. Kernel (Chumak, Stozhar, Schedriy Dar), Lutsk Foods (Runa).

W 2012 r. Cereal Planet miał 29,5 mln euro przychodów i 312 tys. euro wyniku netto W tym roku prognozuje 27,7 mln euro przychodów i blisko 1 mln euro zysku netto.