"Spółka dzięki pozyskanym środkom z emisji zamierzamy poszerzyć gamę oferowanych produktów spożywczych. Obok tego planujemy również wprowadzić na rynek nową markę 'Polska czerwona krowa' dedykowaną dzieciom. Kolejnym elementem będzie zintensyfikowanie działań marketingowych, a także rozbudowanie sieci dystrybucji" - powiedział ISBnews Nowicki.

Dodał, że wśród nowych produktów jest m.in. piwo pod marką "Frater", które jest swego rodzaju powrotem do przeszłości, kiedy firma produkowała tę markę wspólnie z ówczesnym Browarem Belgia.

Spółka od stycznia do października 2013 r. wypracowała 2,56 mln zł przychodów ze sprzedaży i miała 337 tys. zł straty netto. Prognoza na rok 2014 przewiduje osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w wysokości 7 mln zł i wypracowanie 250 tys. zł zysku netto.

Obecnie marka Produkty Klasztorne obejmuje 100 produktów od blisko 20 regionalnych producentów, wytwarzających je w oparciu o tradycyjne receptury. Są to m.in. nabiał z krowiego i owczego mleka, wędliny, makarony, konfitury, miody, soki, ciastka, pierogi i piwo. Produkty są dostępne m.in. w sieciach Organika Farma Zdrowia, Piotr i Paweł, Delikatesy Top Market, PSS Społem.

Spółka Produkty Klasztorne działająca w branży spożywczej i tworząca na bazie tradycyjnych receptur gamę produktów w segmencie żywności premium zadebiutuje w środę na rynku NewConnect. W ramach przeprowadzonej oferty prywatnej akcji serii C firma pozyskała ponad 700 tys. zł, które zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój. Autoryzowanym Doradcą spółki jest Equity Market Consulting Group.

>>> Czytaj też: Produkty Klasztorne zadebiutują na NewConnect w środę