"Rada nadzorcza MCI Management podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu Cezarego Smorszczewskiego, który jednocześnie obejmie funkcję drugiego, obok Tomasza Czechowicza, partnera zarządzającego MCI. Cezary Smorszczewski, współtwórca sukcesu i wieloletni wiceprezes Alior Banku, a wcześniej Pekao SA i PKN Orlen, wzmocni kompetencje funduszu w obszarze inwestycji buyout na globalnym rynku inwestycyjnym" - głosi komunikat.

Podkreślono, że Smorszczewski wzmocni potencjał MCI w pozyskiwaniu kapitału na nowe inwestycje i pozwoli uczestniczyć funduszowi "w walce o najatrakcyjniejsze spółki internetowe na arenie krajowej i międzynarodowej".

Tomasz Czechowicz, który pozostanie w spółce na stanowisku partnera zarządzającego i wiceprezesa zarządu, jako chief investment officer, skupi się na zarządzaniu portfelem i realizowaniu nowych inwestycji, podano również.

MCI Management jest funduszem private equity o charakterze multistage, notowanym na warszawskiej giełdzie od 2001 r. Aktywa pod zarządzeniem wyniosły na koniec 2013 r. 1,1 mld zł w stosunku do 830 mln zł na koniec 2012 r.