"Nasze plany zakładają kupowanie od 2 do 4 tys. mieszkań w Niemczech, realizację 100-200 mieszkań do własnego portfolio oraz sprzedawać rocznie 800-1000 w Wiedniu i Berlinie" - powiedział ISBnews Riedl Frics podczas debiutu spółki na warszawskiej giełdzie.

Wskazał, że notowanie na GPW daje spółce dostęp do polskiego i środkowo-europejskiego kapitału i ocenił, że Immofinanz może wyjść z akcjonariatu Buwog w ciągu 2-3 lat. Obecnie posiada 49% akcji spółki.

"Nasze wydatki capex i na utrzymanie szacujemy na 13,5 euro/m2. Dysponujemy obecnie ok. 2,5 mln m2 powierzchni. Wzrost zakładamy głównie w Niemczech - do końca I półrocza zamkniemy tam transakcję nabycia portfela mieszkaniowego i planujemy kolejne tego typu transakcje. W Polsce nie planujemy inwestycji, gdyż nie ma tu rozwiniętego rynku wynajmu mieszkań" - dodał prezes Buwog.

W portfelu Buwog znajduje się obecnie 53 tys. wynajmowanych mieszkań o szacowanej wartości 3,5 mld euro. Prezes wskazał, że generowana stopa zwrotu (yield) wynosi ok. 5,8% rocznie.