Przybyło aktywnych użytkowników w okresie miesięcznym – rok temu było ich 1,11 mld, obecnie jest 1,28 mld. Jeszcze większe wrażenie wywarł fakt, że spółce udało się zwiększyć marżę EBITDA z 42,1 proc. do 53,5 proc., co świadczy o tym, że wzrostowi przychodów nadal towarzyszy dźwignia operacyjna. Większe tempo rozwoju spowodowało, że w ciągu ostatniego roku cena akcji przedsiębiorstwa wzrosła o 170 proc

W oparciu o nowe dane, w naszym modelu ilościowym akcje Facebooka zajęły właśnie pierwsze miejsce wśród walorów z Ameryki Północnej. Model przewiduje 12-miesięczne zwroty na poziomie 21 proc., przy wskaźniku niepewności równym 0, co oznacza zgodność jego wskazań z panującym na rynku konsensusem.

Począwszy od tego tygodnia zaczynamy obserwować wyniki akcji wskazanych jako najlepsze okazje inwestycyjne w czterech regionach, które opisujemy w cotygodniowych publikacjach z serii Quant Corner, tj. w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Pacyfiku oraz w grupie rynków wschodzących. Gdy zgromadzimy wystarczająco dużo materiału, zaczniemy te wyniki publikować.