Dzisiejszy dzień był nieco odmienny niż wczoraj, ponieważ europejskie parkiety notowały całkiem niezłe wzrosty, a paski wskazujące wzrosty na europejskich indeksem świeciły mocnym zielonym kolorem.

Nieco lepsze dane z Polski dotyczące wynagrodzenia nie dały impulsu polskiej giełdzie. WIG 20 podobnie jak wczoraj notował wzrost, ale był on raczej umiarkowany w stosunku do nadganiających głównych europejskich indeksów. Amerykańskie indeksy również otworzyły się lekkimi wzrostami.

Publikacja danych o wzroście gospodarczym w Państwie Środka gospodarczym nie pomogły azjatyckim giełdom. Wzrost PKB w II kwartale był niewielki: 7.5% r/r w porównaniu do oczekiwań: 7.4%. Główne azjatyckie indeksy straciły, na zamknięciu strata wynosiła dla Nikkei -0.1%, Hang Seng -0.13%, Shanghai -0.15%.

Dobrym nastrojom na europejskich parkietach sprzyjało kilka czynników. Pierwszym z nich były raporty finansowe najważniejszych spółek w USA, technologiczny gigant intel zanotował EPS za II kwartał na poziomie $ 0.55, podczas gdy spodziewano się wzrostu do $ 0.52 z poprzedniej wartości $ 0.39. Nie zawiódł również Bank of America, w okół którego było najwięcej obaw. EPS wyniósł $ 0.41, spodziewano się $ 0.29, a co ważniejsze spółka zanotowała znaczny wzrost w porównaniu do I kwartału kiedy to spółka zanotowała straty i EPS wyniósł $ -0.05. Europejskim giełdom sprzyjały również nie tylko pozytywne dane z Azji ale także stosunkowo dobre dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Na godzinę 18:00 główne europejskie indeksy zyskiwały, CAC 40: 1.48%, DAX: 1.44%, FTSE 100: 1.11%.

Amerykańskie giełdy zachęcone europejskimi nastrojami wystartowały na zielono. Dzisiejszym przegranym jest spółka Yahoo!, która zanotowała słabsze wyniki finansowe niż się spodziewano, EPS wyniósł $ 0.37, a spodziewano się $ 0.39. Spółka aktualnie najwięcej traci wśród innych spółek z indeksu S&P 500. Dzisiaj po sesji poznamy jeszcze wyniki innego technologicznego giganta jakim jest eBay. Na godzinę 18:00, S&P 500 zyskiwało: 0.13%, DJIA: 0.25%, NASDAQ: 0.14%.
WIG 20 podobnie jak wczoraj lekko zyskiwał. Większym wzrostom nie sprzyjały napięcia na linii Ukraina-Rosja czy nie wielka poprawa rynku zatrudnienia w Polsce. Na godzinę 18:00 WIG 20 zyskiwał: 0.36%.