Sześć firm powalczy o zagospodarowanie terenu dawnej Warszawy Głównej

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
28 lipca 2014, 17:19
Warszawa Główna Osobowa, autor: masti. CC BY-SA 3.0
Warszawa Główna Osobowa, autor: masti. CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
Sześć podmiotów złożyło wstępne oferty współpracy z PKP S.A. przy nowym zagospodarowaniu terenu po dawnym dworcu Warszawa Główna Osobowa, podała spółka.

Koncepcje zagospodarowania nieruchomości przedstawili: ECE Projektmanagement Polska, Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI, Neinver Polska, Apsys Polska, Immofinanz oraz konsorcjum HB Reavis Poland i Polcom Investment XIII.

"Cieszy nas tak duże zainteresowanie inwestorów. Teren Warszawy Głównej ma bardzo duży potencjał, o czym decyduje między innymi jego atrakcyjna lokalizacja. Chcemy, aby projekt polegający na jego nowym zagospodarowaniu  przyniósł korzyści nie tylko PKP S.A. i inwestorowi, ale przede wszystkim  mieszkańcom stolicy" - powiedział dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA. Jarosław Bator, cytowany w komunikacie. 

>>> Czytaj też: Alstom, producent Pendolino, podejrzany o korupcję w Polsce, Indiach i Tunezji

PKP przypomina, że inwestycja przy Warszawie Głównej zakłada stworzenie nowoczesnej zabudowy komercyjnej oraz integrację środków transportu publicznego. Ostateczne zagospodarowanie nieruchomości będzie zależne od ofert przedstawionych przez inwestorów.

Inwestor będzie miał do zagospodarowania 10 ha terenu położonego w odległości niespełna półtora kilometra od ścisłego centrum Warszawy. Szacowany koszt inwestycji może sięgnąć nawet 900 mln euro.

W połowie lipca PKP informowało o przesunięciu termin składania odpowiedzi na zaproszenie do zagospodarowania terenu Warszawy Głównej na koniec lipca, w związku z dużym zainteresowaniem deweloperów i ze względu na złożoność projektu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj