"Jesteśmy w Polsce, aby przekonać się, czy są możliwości rozwoju w tym kraju pod kątem ekspansji europejskiej. Nasze wrażenia są bardzo pozytywne i rozważamy zarówno produkcję w Polsce, jak i wejście na warszawską giełdę. Decyzja powinna zapaść szybko, ponieważ chcemy rosnąć dynamicznie. Jesteśmy już ustabilizowanym biznesem z cash flow, szukamy kapitału na szybki wzrost. Mam doświadczenie w rozwijaniu takich firm, dotychczas rozwinąłem i wprowadziłem na giełdy amerykańskie 4 spółki technologiczne" - powiedział Schumacher podczas 2nd Life Sciences Conference in Warsaw.

Dodał, że z jego perspektywy bardzo perspektywicznym instrumentem finansowania są granty europejskie.

"Nasza technologia jest dojrzała i skomercjalizowana. Niemniej jednak chcemy ją nadal rozwijać. Interesuje nas pozyskanie finansowania zewnętrznego, a granty unijne pozwalają dodatkowo uniknąć rozwodnienia akcjonariatu. Z naszego punktu widzenia to ogromna zaleta. Dlatego rozważamy stworzenie naszej bazy w Polsce, zarówno badawczej, jak i produkcyjnej" - dodał członek zarządu Jeffrey N. Peterson.

"Chcemy zwiększać naszą obecność w Europie, która już jest dla nas znaczącym rynkiem. Naszym naturalnym odbiorcą jest społeczność medyczna, ale nasz produkt znajduje zastosowanie również w innych sektorach, jak chociażby motoryzacja. Planujemy osiągnięcie punktu zyskowności w ciągu dwóch lat, ale pozyskanie dodatkowego finansowania powinno przyspieszyć ten moment" - dodał prezes spółki.

Pressure BioSciences, Inc, notowana na amerykańskim rynku OTC, rozwija i sprzedaje zastrzeżone oprzyrządowanie laboratoryjne i materiały eksploatacyjne na rynku preparatów life science wartym do 6 mld USD. Produkty spółki są tworzone w oparciu o właściwości zarówno stałego i zmiennego (PCT) ciśnienia hydrostatycznego.

PCT jest technologią, która umożliwia korzystanie ze zmian poziomu ciśnienia i w efekcie powtarzalnej kontroli interakcji biomolekularnych. Do tej pory spółka zainstalowała ponad 250 systemy PCT w ok. 160 miejscach na całym świecie. Spółka osiągnęła przychody w wysokości 711 tys. USD w I półroczu 2014 r. wobec 418 tys. USD rok wcześniej.