"Interesują nas obiekty dobrze wynajęte, najlepiej z minimalnym wskaźnikiem pustostanów, z dobrym tenant-mixem. Jeśli chodzi o skalę, to chcemy celować w nieruchomości w naszej ocenie najpłynniejszego segmentu rynku - od ok. 10 do 20 tys. m2 GLA. Otwieramy się też na rynki poza Warszawą, ale mówimy tu o bezpiecznych rynkach większych miast" - powiedział Stasiak w rozmowie z ISBnews.

Podkreślił, że spółka w przypadku pojawienia się interesujących przedmiotów akwizycji będzie się starała szybko procedować tego rodzaju nabycie, ale nie działa pod żadną presją.

"Prowadzimy kilka dość mocno zaawansowanych rozmów w odniesieniu do takich obiektów. Patrząc realistycznie ich finalizacji można się spodziewać na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. Wśród pierwszych nabyć mogą być zarówno obiekty w Warszawie, jak i w którymś z miast regionalnych" - kontynuował Stasiak.

Opublikowana we wrześniu strategia "Budujemy Wartość" PHN zakłada m.in. zwiększenie do 2023 r. wartości aktywów netto spółki o blisko 75%, z czego ponad połowa mogłaby być wypłacona w formie dywidendy. W ramach strategii, PHN chce przeznaczyć ponad 1 mld zł na zakup nowoczesnych powierzchni biurowych. Do końca 2015 r. ma zostać zakończony proces restrukturyzacji, a do 2023 r. - przebudowa portfela inwestycyjnego.

PHN może zaoferować obligacje na przełomie lutego i marca przyszłego roku

Polski Holding Nieruchomości (PHN) może zaoferować obligacje z programu o wartości kilkuset mln zł na przełomie lutego i marca przyszłego roku, poinformował agencję ISBnews członek zarządu ds. finansowych Włodzimierz Stasiak.

"Pracujemy nad przygotowaniem programu emisji obligacji o wartości nawet do kilkuset milionów złotych, mamy już rozeznanie rynku, rozmawiamy z kilkoma bankami. Luty-marzec przyszłego roku to prawdopodobnie jest ten moment, kiedy można się spodziewać wyjścia na rynek po ten rodzaj finansowania. Tak oceniamy to my i banki, z którymi rozmawiamy" - powiedział Stasiak w rozmowie z ISBnews.

We wrześniu prezes holdingu Artur Lebiedziński informował ISBnews, że PHN analizuje przeprowadzenie programu emisji obligacji na kilkaset milionów złotych. Celem potencjalnego programu emisji obligacji byłoby m.in. finansowanie najbliższych stołecznych projektów holdingu jak Intraco 2, Wilanowska, czy Bartycka.

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową. Do spółek grupy należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.