Eurcash obejmie akcje nowej emisji na podstawie umowy z Helix Venture Partners Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym z siedzibą w Warszawie MCI.PrivateVentures Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym działającym na rachunek subfunduszu MCI.TechVentures 1.0. oraz Frisco S.A. z siedzibą w Warszawie

Z Hiranya Holdings Limited z siedzibą w Larnaca, Cypr zawarto warunkową umowę kupna istniejących akcji Frisco, podano w komunikacie.

"Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału Frisco i nabyciu akcji od Hiranya, Eurocash będzie posiadał akcje reprezentujące 44,13% kapitału zakładowego Frisco i dające prawo do 44,13% głosów na walnym zgromadzeniu Frisco" - czytamy w komunikacie.

"Po częściowym wykupie dotychczasowych akcjonariuszy Frisco.pl oraz dokapitalizowaniu spółki, lider w dystrybucji artykułów spożywczych i FMCG w Polsce obejmie około 44% akcji we Frisco.pl. MCI pozostaje akcjonariuszem większościowym w spółce" - wyjaśniono także.

E-supermarket Frisco prowadzi detaliczną sprzedaż artykułów FMCG na terenie Warszawy i okolic przez internet za pomocą strony www.frisco.pl. Obroty Frisco wynoszą ponad 30 mln zł rocznie, podano w materiale.

Reklama

"Z Eurocash rozumiemy, że najważniejszym zadaniem dla spółki jest wzrost sprzedaży. Oczywiście, istotna jest także rentowność, ale celem jest minimum 40-proc. wzrost sprzedaży" - powiedział prezes Frisco Nicolas Jedraszak na konferencji prasowej.

Dodał, że taki wzrost udaje się dotąd utrzymywać w Warszawie, gdzie działa Frisco.pl. Jednak rozszerzenie oferty na cały kraj i pojawienie się spółki w innych dużych miastach pozwoli nawet zwiększyć dynamikę wzrostu.

"Na pewno liczymy, że współpraca z Eurocash pozwoli szybciej uzyskać break even Frisco.pl" - podsumował Jedraszak.

Natomiast przedstawiciel głównego udziałowca spółki - funduszu MCI - Adam Jarmicki zaznaczył, że w umowie zapisano prawo pierwokupu akcji funduszu przez Eurocash.

"Nasz horyzont inwestycyjny we Frisco.pl to 2-3 lata, a Eurocashu na pewno dłuższy. Dlatego gdy będziemy wychodzić z inwestycji, to w pierwszej kolejności zwrócimy się do Eurocash" - podkreślił Jarmicki.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). Poprzez szereg formatów dystrybucji, koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce. W ramach prowadzonych przez grupę formatów franczyzowych skupionych jest ponad 12 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych.

MCI Management jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.