Rada nadzorcza Grupy Azoty powołała zarząd na nową, X kadencję w niezmienionym składzie, z Pawłem Jarczewskim jako prezesem zarządu, podała spółka.

"Rada nadzorcza emitenta (...) podjęła na posiedzeniu w dniu 9 stycznia 2015 roku uchwały o powołaniu członków zarządu Spółki Grupa Azoty S.A. na nową, X kadencję w składzie: pan Paweł Jarczewski - prezes zarządu, pan Krzysztof Jałosiński – wiceprezes zarządu, pan Marek Kapłucha - wiceprezes zarządu, pan Marian Rybak - wiceprezes zarządu, pan Andrzej Skolmowski - wiceprezes zarządu, pan Witold Szczypiński – wiceprezes zarządu" - głosi komunikat.

Uchwały w powyższej sprawie wchodzą w życie z dniem 20 lutego 2015 roku, podano również.

Paweł Jarczewski pełni funkcję prezesa zarządu od 6 maja 2013 roku. Krzysztof Jałosiński jest wiceprezesem od października 2011, Marek Kapłucha od lipca 2013, Marian Rybak od lipca 2013, Andrzej Skolmowski od marca 2009, a Witold Szczypiński od marca 2008 roku (z przerwą, od 14 czerwca 2011 roku do 20 października 2011 roku był członkiem zarządu).

Grupa Azoty jest jedną z największych firm w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Jednostką dominującą są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach notowane na GPW od 2008 r.