Wykonaliśmy pawie 141 milionów transakcji bezgotówkowych o wartości ponad 358 miliardów złotych. Krajowa Izba Rozliczeniowa opublikowała statystyki rozliczeń w kwietniu. Wiceprezes Izby Michał Szymański wyjaśnia, że w ciągu roku liczba przelewów wzrosła. W porównaniu z kwietniem 2014 roku liczba transakcji zwiększyła się o 4,2 miliona. Suma przelanych pieniędzy była o ponad 16 miliardów większa. Rekordowy był poniedziałek 13 kwietnia, kiedy Izba rozliczyła ponad 10 milionów transakcji na sumę ponad 16 miliardów złotych.

Ekspresowe przelewy coraz popularniejsze

Coraz częściej korzystamy także z przelewów natychmiastowych. Za pośrednictwem tak zwanego Expres Elixira przelano w kwietniu 511 milionów złotych (74 procent więcej niż rok wcześniej). Transakcji było 120 tysięcy, czyli prawie dwa razy więcej niż w kwietniu 2014 roku.

> > > Czytaj także: To koniec wielkiej bankowości? Banki uniwersalne zaczynają wymierać

Prezes banku Citi Handlowy, Sławomir Sikora podkreśla, że bankowość elektroniczna staje się coraz bardziej popularna. Bankowiec chwali się, że około 95 procent klientów korzysta z bankowości mobilnej i internetowej. Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia głównie oszczędność czasu oraz pieniędzy. Dane Krajowej Izby Rozliczeniowej nie obejmują przelewów dokonanych wewnątrz banków.