"Zarząd (...) niniejszym informuje, że zdecydował o zmianie polityki dywidendowej spółki i tym samym zarekomenduje walnemu zgromadzeniu (...) przeznaczenie skonsolidowanego zysku netto za 2014 r. na podniesienie kapitału rezerwowego z zamiarem finansowania inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka informuje, że w pozostałym zakresie podtrzymuje politykę dywidendową na kolejne lata, jednak będzie ona okresowo poddawana rewizji.

W maju ub. roku Peixin podał, że zakłada przeznaczenie na dywidendę 10-30% skonsolidowanego zysku netto w latach 2014-15, 30-50% zysku w 2016 r. i 50-70% zysku po 2016 r..

Peixin Group jest producentem maszyn do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku. Sprzedaje swoje produkty pod marką "Peixin". Dzielą się one na cztery główne kategorie: maszyny do produkcji pieluch, maszyny do produkcji podpasek, maszyny do produkcji chusteczek higienicznych i inne maszyny. Zakład produkcyjny Peixin znajduje się w Quanzhou, w prowincji Fujian w Chinach. Peixin zadebiutował na warszawskiej giełdzie w październiku 2013 r.