Prezes Banku Pocztowego, Szymon Midera informuje, że firma rozpoczęła przygotowania do giełdowego debiutu. Proces ten rozpoczął się 24 kwietnia. Intencją zarządu jest, żeby do debiutu doszło jak najszybciej, prawdopodobnie jesienią tego roku. Firma wybrała już doradcę prawnego i w najbliższych dniach spółka wybierze doradców bankowych.

Prezes Poczty Polskiej, Jerzy Jóźkowiak podkreśla, że firma chce się rozwijać nie tylko na rynku kurierskim i paczkowym. Rozwój banku, zdaniem prezesa, powinien zapewnić Poczcie stabilne finansowanie. Do tej pory, jak twierdzi Jerzy Jóźkowiak, rozwój banku był utrudniony, ponieważ szefostwo Poczty Polskiej nie mogło porozumieć się z kierownictwem banku PKO BP. Pieniądze pozyskane z debiutu giełdowego, będą przeznaczone na rozwój i ekspansję banku.

>>> Czytaj też: Część Poczty Polskiej na sprzedaż. Prace nad IPO ruszą w 2016 roku

Minister administracji i cyfryzacji, Andrzej Halicki nie wyklucza, że debiut Banku Pocztowego poprzedzi upublicznienie Poczty Polskiej. Zdaniem ministra ważne będzie zainteresowanie inwestorów. Andrzej Halicki dodał, że polscy inwestorzy dawno nie mogli skorzystać z tak dużego debiutu.

Bank Pocztowy już raz miał wejść na giełdę. W 2011 roku wycofano się jednak z upublicznienia instytucji. W pierwszym kwartale tego roku Bank Pocztowy zarobił 12 milionów złotych. To prawie 19 procent więcej niż w ty samym okresie ubiegłego roku.

>>> Czytaj też: IPO Banku Pocztowego jeszcze w tym roku? PKO BP zmienia strategię