Produkt Krajowy Brutto (ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego, niewyrównany sezonowo) wzrósł o 3,5 proc. rok do roku w I kw. 2015 r. wobec 3,3 proc. wzrostu w poprzednim kwartale, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w szybkim szacunku tych danych.

"W I kw. 2015 r. PKB wyrównany sezonowo wzrósł realnie o 1 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 3,4 proc." - czytamy w komunikacie.  

>>> Polecamy: Polska gospodarka przyspiesza, PKB Rosji i Ukrainy leci w dół. Oto najnowsze prognozy EBOR

"Widać, że utrzymuje się pozytywny wpływ na wzrost gospodarczy ze strony trzech kluczowych komponentów, a więc popytu wewnętrznego, popytu inwestycyjnego i eksportu netto. Oznacza to, że wzrost polskiej gospodarki jest wciąż zrównoważony" - powiedziała wiceprezes GUS Halina Dmochowska na konferencji.

Szesnastu analityków uwzględnionych w zestawieniu ISBnews spodziewało się, że wzrost PKB w I kw. br. wyniósł średnio średnio 3,38 proc. (prognozy wahały się od 3 proc. do 3,7 proc.). 

Ministerstwo Gospodarki prognozowało wcześniej, że wzrost PKB w I kw. wyniósł 3,3 proc. rok do roku.

GUS opublikował dziś szybki szacunek PKB za I kw., natomiast kolejny szacunek PKB za ten okres zostanie podany 29 maja .