"Obserwujemy dalszy wzrost popytu na elewatory zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oprócz kontraktów na rynku polskim, spółka rozwija sprzedaż na rynkach białoruskim, ukraińskim, rumuńskim czy niemieckim. Będziemy składać również oferty w Mołdawii" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.

Na rynku białoruskim podpisani umowę o wartości 8,4 mln zł, w Mołdawii złożono oferty o wartości 2,4 mln euro, a na Ukrainie - na 5 mln euro (umowa byłaby finansowana przez BGK i komercyjny bank ukraiński). W Rumunii złożono oferty o wartości 860 tys. euro.

Tegoroczne inwestycje to łącznie 27 mln zł. Według słów prezesa, po inwestycjach firma chce maksymalizować portfel zamówień i wyniki finansowe, a potencjał produkcyjny sięgnie nawet ok. 200 mln zł przychodów rocznie.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r.