Na stronie PLK pojawiła się nowa zakładka o nazwie "mój pociąg".

Bernadetta Woroch z biura informatyki wyjaśnia, że po kliknięciu pojawia się mapa, na której zaznaczone są poszczególne pociągi. Od razu można sprawdzić, czy jadą one zgodnie z rozkładem. Te, które mieszczą się w czasie, są oznaczone kolorem zielonym. Składy opóźnione mniej niż 15 minut zaznaczono kolorem żółtym, a te opóźnione więcej, niż kwadrans - kolorem czerwonym. Jeśli klikniemy na ikonę pociągu, otrzymamy wszystkie podstawowe informacje o połączeniu, przewoźniku i rozkładzie jazdy.

Nowa aplikacja ma pomóc pasażerom w planowaniu podroży. Pozwoli też zaoszczędzić czas. Jeszcze przed rozpoczęciem podróży pasażer może sprawdzić, czy pociąg dotrze na stację początkową o czasie, czy też się spóźni.

Na mapie zobaczymy pociągi pasażerskie wszystkich przewoźników. Niewykluczone, że w przyszłości aplikacja pozwoli również na zakup biletów. Jednak jak mówi wiceszef Polskich Linii Kolejowych Andrzej Pawłowski, żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. W tej chwili prowadzone są analizy. Najważniejsi są tu jednak przewoźnicy, którzy muszą wyrazić zainteresowanie taką formą sprzedaży biletów.

Od 2012 roku to właśnie Polskie Linie Kolejowe mają obowiązek informowania o rozkładzie jazdy oraz o szczegółach związanych z ruchem pociągów.