"Czekamy na oferty wiążące. Trwa badanie spółki i analizowanie całej dokumentacji" - powiedział dyrektor ds. nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji Sławomir Baniak, cytowany w komunikacie.

"W procesie prywatyzacji PKP Energetyka wspierają nas profesjonalni doradcy finansowi i prawni. Proces przebiega sprawnie, adresujemy na bieżąco potrzeby zgłaszane przez zainteresowanych inwestorów" - dodał.

W kwietniu członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator poinformował agencję ISBnews, że PKP Energetyka jest gotowa do sprzedaży, a zainteresowanie jej aktywami jest duże. Powiedział także, że sprzedaż PKP Energetyka powinna się zrealizować w III-IV kw. br.

Pod koniec marca PKP poinformowały, że ustaliły krótką listę inwestorów dopuszczonych do dalszego etapu - tj. due diligence - prywatyzacji PKP Energetyka. Spółka prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, usługi elektroenergetyczne, sprzedaż paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych. Firma istnieje od 2001 roku.

PKP S.A. to właściciel i zarządca istotnej części infrastruktury dworcowej i kolejowej w Polsce. Spółka zarządza ok. 2300 dworcami. Ponadto należy do niej blisko 30 tys. mieszkań i 100 tys. działek nieruchomościowych, z czego ok. 10 tys. ma potencjał komercyjny lub jest przeznaczona na sprzedaż.