Nowy zakład produkcyjny będzie czwartym z kolei zakładem  Uniwheels - obecnie grupa ma trzy fabryki – dwie w Stalowej Woli i jedną w Niemczech.

Inwestycja jest finansowana ze środków pozyskanych z oferty publicznej przeprowadzonej na GPW w kwietniu br. oraz ze środków własnych i linii kredytowych.

Po zakończeniu budowy w Stalowej Woli powstanie największy na świecie kompleks produkcyjny felg aluminiowych, składający się z trzech sąsiadujących zakładów, o łącznych mocach produkcyjnych ok. 9 mln felg rocznie.

"Zdecydowaliśmy się rozwinąć naszą działalność w Polsce i zbudować tutaj nowy zakład produkcyjny ze względu na dobrą sytuację na rynku motoryzacyjnym i stale zwiększający się popyt ze strony naszych klientów, którymi są głównie producenci samochodów klasy Premium. Inwestycja w Stalowej Woli jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem i rozpoczęliśmy już pierwsze prace budowlane" - powiedział prezes Uniwheels AG  Ralf Schmid, cytowany w komunikacie.

>>> Czytaj też: Ralf Schmid: Uniwheels dopiero się rozkręca

Zakończone zostały już prace ziemne oraz melioracyjne, obecnie wznoszone są pierwsze elementy konstrukcyjne budynków. Zakończenie prac budowlanych oraz tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy planowana jest na wrzesień br.

W nowym zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli zatrudnienie znajdzie co najmniej 250 osób.

Grupa Uniwheels jest jednym z największych pracodawców w Stalowej Woli i regionie. Na koniec 2014 roku zatrudniała w dwóch polskich fabrykach ponad 1800 osób, a ich liczba zwiększyła się o ponad 15% w skali roku. Polscy pracownicy stanowią ok. 78% wszystkich zatrudnionych w całej grupie Uniwheels.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.