Niemiecki koncern Uniwheels AG rozpoczął właśnie budowę nowej fabryki w Stalowej Woli - pisze "Rzeczpospolita". To jeden z głównych europejskich producentów felg aluminiowych. Spółka ma już w Polsce dwa swoje zakłady, w których zatrudnia w sumie 1800 osób.

Kompleks w Stanowej Woli będzie się składał z trzech sąsiadujących ze sobą zakładów. Łączne zdolności produkcyjne nowej polskiej fabryki Uniwheels mają wynieść 9 mln felg rocznie. Główni odbiorcy produkowanych w Polsce to producenci aut klasy premium – Audi i Mercedes.

Koszt całej inwestycji to 87 mln euro. Budowa ma się zakończyć we wrześniu tego roku. Pieniądze pochodzą z oferty publicznej przeprowadzonej na GPW, środków własnych i linii kredytowych.

Nowa fabryka Uniwheels umocni pozycję Polski na europejskim rynku felg aluminiowych. W ubiegłym roku swoją drugą fabrykę w Wałbrzychu uruchomił szwajcarski Ronal. W Częstochowie działają zaś zakłady polskiej spółki Auto Tip Top. To jedyna rodzima firma samodzielnie projektująca i produkująca felgi aluminiowe – wymienia „Rzeczpospolita”.

Czytaj więcej w „Rzeczpospolitej”