"Zgodnie z postanowieniami umowy Enea Wytwarzanie stanie się stuprocentowym udziałowcem w spółce po formalnym oddaniu inwestycji do eksploatacji. Uruchomienie farmy planowane jest do końca roku" – czytamy w komunikacie.

Farma wiatrowa zlokalizowana jest w centralnej Polsce. Będzie ona składać się z 12 turbin o mocy 3 MW każda, podano także.

"Inwestując w lądową energetykę wiatrową działamy zgodnie z naszą strategią. Do końca 2020 roku planujemy znaczny przyrost mocy z odnawialnych źródeł energii. Bardzo starannie wybieramy projekty, w które się angażujemy. Musimy mieć pewność ich racjonalności biznesowej w niełatwym otoczeniu rynkowym" – powiedział wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. energetyki odnawialnej Michał Prażyński, cytowany w komunikacie.

Obecnie Enea posiada 199 MW mocy zainstalowanej w instalacjach OZE. Do spółki należą dwie farmy wiatrowe: Bardy o mocy 50 MW i Darżyno o mocy 6MW. Trwa budowa nowej elektrowni wiatrowej o mocy 14,1 MW w miejscowości Lubno k. Gorzowa Wlkp. Enea Wytwarzanie planuje też rozbudowę farmy wiatrowej Bardy o 10 MW.

Pod koniec maja wiceprezes Enei Paweł Orlof informował, że spółka rozważa akwizycje farm wiatrowych o łącznej mocy 197 MW i może wkrótce zrealizować transakcję zakupu aktywów z tej puli.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). W 2014 r. spółka odnotowała ok. 9,9 mld zł skonsolidowanych przychodów.