„Na dzisiaj nie widzimy możliwości, zagrożeń ani sytuacji, która by nas pchnęła powyżej albo poniżej założeń budżetowych" – powiedział członek zarządu i dyrektor finansowy spółki Adam Piela podczas konferencji.

Jego zdaniem, wynik EBITDA za III kwartał będzie podobny lub wyższy do osiągniętego rok wcześniej 103 mln zł.

Dobra sytuacja jest w segmentach opakowań giętkich, systemów aluminiowych i opakowań giętkich.

„W segmencie wyrobów wyciskanych prognozujemy dobry III kwartał. Dla tego segmentu zamówienia są. Wyzwaniem może być sytuacja makroekonomiczna, ale mamy to pod kontrolą, jesteśmy dużymi optymistami" – powiedział prezes Dariusz Mańko.

Wzrostu w kolejnych kwartałach spółka spodziewa się także w segmentach systemów aluminiowych i opakowań giętkich, wskazał prezes.

W usługach budowlanych, po odnotowanym spadku przychodów spółka nastawiona jest na realizację podstawowych założeń. W segmencie akcesoriów budowlanych spodziewa się stabilizacji, dodał Mańko.

W I połowie 2015 r. eksport stanowił 43% sprzedaży, podczas gdy w całym 2014 r – 41,5%.

„Jeżeli sytuacja się utrzyma, to w całym roku odnotujemy 42-43% udziału eksportu w przychodach" – powiedział Piela.

W okresie I-II kw. 2015 r. spółka miała 92,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 83,41 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 971,07 mln zł w porównaniu z 857,30 mln zł rok wcześniej.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.