"Weźmiemy udział w przetargach we wszystkich z tych trzech krajów. Nie interesują nas tam projekty najmniejsze, raczej takie warte 15-20 mln euro. Ich realizacja pozwoli poznać rynek bałkański. Najprędzej spodziewamy się ogłoszenia postępowań w Chorwacji i zwłaszcza Słowenii" - powiedział Ulatowski w rozmowie z ISBnews.

Wcześniej podczas konferencji prasowej prezes Tomasz Sweklej powiedział, że spółka interesuje się rynkiem bałkańskim: Serbią, Chorwacją i Słowenią. Wskazał, że szczególnie duże potrzeby w zakresie modernizacji kolei ma Serbia, ale może mieć największe spośród tych krajów problemy z pozyskiwaniem finansowania inwestycji.

Członkowie zarządu podtrzymali również, że Norwegia ma docelowo przynosić spółce ok. 1/3 przychodów, a Torpol wiąże duże nadzieje z oczekiwanym programem modernizacji kolei w tym kraju, wartym ponad 80 mld zł. Na koniec I półrocza br. portfel zamówień spółki w Norwegii wynosił ponad 90 mln zł.

"Mamy tam obecnie 5% udziału w rynku norweskim, ale chcemy sięgać po duże kontrakty" - podkreślił Sweklej.

Na rynku krajowym Torpol spodziewa się szerszego uruchomienia przetargów kolejowych "najbliższym czasie". Szacuje, że wartość ogłaszanych w tym roku przez PKP Polskie Linie Kolejowe przetargów wyniesie 4-5 mld zł.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.