"Inwestycja w ThanksAgain to wejście w usługi pokrewne do IT i potencjał do zbudowania kompleksowej oferty. W ciągu 4 do 6 kwartałów chcemy przekuć nasze pomysły na kapitał. Rozbudowana platforma dla portów lotniczych będzie oferowana w USA, Kanadzie, później Europie. Kolejne podobne rozmowy trwają" - powiedział Tarański podczas konferencji prasowej.

"Dyskutujemy o różnych modelach w skali globalnej w ramach obszaru usług operatorskich związanych z systemami lojalnościowymi. W II półroczu może się zmaterializować jedna inwestycja" - dodał wiceprezes spółki.

Pod koniec sierpnia Comarch Pointshub Inc. objął 42,5% udziałów spółki Thanks Again LLC, operatorze systemów lojalnościowych dla lotnisk w Ameryce Północnej, za łączną kwotę 8 mln USD.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 038 mln zł w 2014 r.