Serwis Gawker.com opublikował kopię e-maila, jakiego dostali pracownicy amerykańskiej firmy odzieżowej Urban Outfitters.

Firma w mailu pyta swoich pracowników, czy nie zechcieliby pracować jako wolontariusze w październikowe weekendy przy pakowaniu towarów i przygotowywaniu ich do wysyłki.

URBN (właściciel Urban Outfitters) wyjaśnia, że październik to najbardziej pracowity miesiąc w firmie, więc bezpłatna pomoc pracowników byłaby bardzo pożądana.

Firma zachęca swoich pracowników, aby ci namówili kolegów i razem wzięli udział w działaniach mających na celu integrację i „budowanie zespołu”. URBN oferuje, że wolontariusze, którzy podejmą się pracy w październikowe weekendy, dostaną lunch i – w razie potrzeby – będą mieli zapewniony transport do miejsca wykonywania pracy.

URBN w odpowiedzi na publikację serwisu Gawker.com przesłała oficjalne oświadczenie, w której firma stwierdza, że na jej ogłoszenie odpowiedziało bardzo wielu pracowników, w tym menedżerów średniego szczebla. "Poświęcenie i zaangażowanie pracowników URBN nie ma sobie równych, a ich odpowiedź na to ogłoszenie jest świadectwem ich wielkiej solidarności".

>>> Czytaj też: Dlaczego w Polsce rodzi się mało dzieci? Bo brakuje ojców