Przy okazji agencja Ria Novosti przypomniała o wyborczej porażce Platformy Obywatelskiej i zwycięstwie dotychczasowej opozycji. Podkreśliła też, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało tyle miejsc w parlamencie, że może samodzielnie sprawować rządy.

Natomiast agencja TASS zwraca uwagę na sprawność z jaką nowa rządząca partia sformułowała gabinet ministrów. Wyliczyła też, że PiS będzie potrzebowało mniej niż tygodnia na przeprowadzenie niezbędnych procedur, które pozwolą premierowi i ministrom przystąpić do pełnienia swoich obowiązków.

Wcześniej komentując zmiany na polskiej scenie politycznej rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marija Zacharowa podkreśliła, że Moskwa liczy na dobrą współpracę z Warszawą i poprawę mocno ochłodzonych kontaktów.

Jednocześnie szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu Konstantin Kosaczow dał do zrozumienia, że raczej nie ma co liczyć na radykalną poprawę stosunków między naszymi krajami. Podkreślił że wina leży po stronie Warszawy.

>>> Czytaj też: Koniec otwartych drzwi? Niemcy przedłużają kontrole graniczne, a Szwecja je przywraca