W Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży będzie bezpiecznie - zapewnia policja. Po zamachach w Paryżu zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie spotkania z papieżem będzie największym wyznaniem dla polskich służb. W tym czasie w Krakowie będzie pracować kilka tysięcy funkcjonariuszy.

„Komendant wojewódzki wstrzymał wszystkie urlopu dla policjantów w tym czasie. Mamy ze strony Komendy Głównej Policji zgodę na wykorzystanie funkcjonariuszu i sprzętu z innych województw, łącznie ze śmigłowcami” - powiedział podinspektor Mariusz Ciarka.

Dodał, że policja stale współpracuje z ABW i Biurem Ochrony Rządu. Dodatkowo, aby zapewnić bezpieczeństwo w trackie Światowych Dni Młodzieży, w lipcu przyszłego roku możliwe są czasowe zmiany w niektórych przepisach. Chodzi między innymi o zakaz sprzedaży alkoholu, noszenie broni, czy czasowe przywrócenie kontroli na granicach.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w lipcu przyszłego roku. W Krakowie i okolicach Wieliczki spodziewanych jest około 2,5 miliona pielgrzymów.

>>> Czytaj też: Szykowano kolejny zamach? Mecz Niemcy-Holandia odwołany, a stadion w Hanowerze został ewakuowany