"Współpraca z tak silnym graczem rynkowym dowodzi, że spełniamy oczekiwania klientów w obszarze jakości dostawy dla produktów zamawianych online. Nasza kooperacja to także bardzo ważny etap związany z intensyfikacją prac, które mają na celu wprowadzenie spółki InPost na rynek amerykański" - powiedział CEO InPost Kanada Tony Jasiński, cytowany w komunikacie.

Umowa obejmuje dostawę towarów zamówionych w kanadyjskim oddziale sklepu internetowego Newegg do paczkomatów InPost. Obecnie na terenie Kanady działa łącznie 60 maszyn. Terminale rozmieszczone są w Toronto oraz regionie Greater Toronto Area (GTA). Plany obejmują rozlokowanie kolejnych 200 urządzeń do końca 2015 roku, podano w materiale.

"Newegg nieustannie pracuje nad wdrażaniem innowacji, których celem jest podnoszenie satysfakcji konsumentów, a także oferowanie serwisu i produktów najwyższej jakości. Zaproponowanie klientom Newegg opcji dostawy do paczkomatów InPost wpisuje się w wizję rozwoju i będzie pozytywnie wyróżniać nasze usługi na tle innych e-sklepów" - powiedział senior vice president of operations w Newegg Kunal Thakkar, również cytowany w komunikacie.

Newegg jest jednym z liderów sprzedaży elektroniki w internecie. Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych firma ma ponad 25 milionów klientów i działa na 9 międzynarodowych rynkach, w tym w Polsce. Dotychczas e-sklep oferował tylko dostawę do domu.

Reklama

Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Do Grupy Integer.pl należy spółka InPost oraz Paczkomaty® InPost.