Transakcje przeprowadzono na rynku NewConnect w obrocie wtórnym. Pelion nabył łącznie 2 000 akcji po cenie 22,77 zł za sztukę.

"Pharmena dzięki realizowanym projektom badawczym nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym oraz suplementem diety, które wkrótce mogą się skomercjalizować, ma szanse na bardzo dynamiczny wzrost w kolejnych latach. Rosnące zaangażowanie głównego akcjonariusza w akcje świadczy o potencjale i wiarygodności spółki. Jest również wyrazem zaufania do konsekwentnie realizowanej przez nas strategii rozwoju" - skomentował prezes Pharmeny Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na New Connect od 2008 r.

Pelion Healthcare Group (dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna) świadczy usługi obejmujące wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pelion S.A., to spółka holdingowa, pełni nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności grupy. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.